Kryeministri Rama nëpërmjet Twitterit njofton se gjendet në qytetin e Vlorës, pasi ka kaluar në Fier. Kryeministri premton se do…
Banorët e lagjes “Kushtrimi” në qytetin e Vlorës janë duke protestuar sërish për shpronësimet. Protesta është duke u zhvilluar  përpara…
Gjatë diskutimeve në Kuvendin e Shqipërisë për situatën e përmbytjeve ka pasur edhe një përplasje midis deputetit Sali Berisha dhe…
Reagon në “facebook” lidhur me përmbytjet, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha.
Nuk është çështja vetëm te miratimi i ligjeve, por edhe zbatimi i tyre. Me këtë moto, ministrja e Integrimit Klajda…
Ministri Tahiri, tha gjatë seancës Parlamentare se  përmbytjet nuk e gjetën të papërgatitur qeverinë dhe se të gjithë banorët e…
Debate mes palëve politike janë shënuar edhe sot në punimet e Kuvendit të Shqipërisë, mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe zëvendëskryeministrit…
Pas deklaratës së kreut të grupit Parlamentar të PD, Zëvendëskryeministri Peleshi, tha se Kryeministri Rama, nuk është për të bërë…
Edi Paloka, kreu i grupit parlamentar i PD-së kërkoi të drejtën e fjalës në hapjen e seancës duke propozuar që…
Presidenti i vendit Bujar Nishani ka zgjedhur të vizitojë banorët e fshatit Darëzezë në Fier plot 7 ditë pas përmbytjeve.…
Kryeministri Edi Rama ka propozuar në Presidencë Visar Zhitin si ambasador në Vatikanit por presidenti Nishani e ka refuzuar emrin…
Së fundmi, pas ca ditësh të mira përmbytje të jugut të vendit, kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës  Lulzim…
Gjatë një interviste në edicionin e orës 20:00 në Ora News, deputeti i PD-së Arben Ristani ka deklaruar se kreu…
Fundjavat kanë rezultuar të gëzueshme për Endri Fugën, këshilltarin e kryeministrit Edi Rama. Të paktën 4 fundjavat e muajit të…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha ka shkuar në fshatin Darëzezë të Fierit për t’u takuar me banorët të cilët…
Duket se dy drejtoreshat e Tatimeve dhe Doganave Shqiptare deri tani nuk kanë punuar në mënyrën më të mirë të…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al