Shkrimtarja Flutura Açka, gjithnjë aktive lidhur me dinamikat më të fundit politike, nuk ka mundur të durojë situatën e krijuar…
Kushdo mendon se gjithë kjo kohë po përdoret për t’I dhënë kohë Edi Ramës për të bashkëbiseduar me qytetarët e…
Ish-kryeministri Sali Berisha pasi ka votuar në selinë e PD për zgjedhjen  e kryetarit të ri ka bërë një deklaratë…
Deklaratë e fortë kjo e ish-liderit të PD Sali Berisha i cili sapo ka votuar për kreun e PD në…
Shkodra ishte një nga qarqet më të nxehta elektorale në zgjedhjet e 25 qershorit, rezultatet e të cilit sollën një…
Kreu i "ngrirë" i PD Lulzim Basha, njëkohësisht kandidati për këtë post përballë deputetit Eduard Selami, sapo ka hedhur votën …
Në vazhdën e akuzave të deputetit Erjon Braçe, për mungese subvensionesh të fermerevë në Lushnje, ministri Panariti i përgjigjet serish,…
Voton kandidati për kreun e PD, Eduard Selami. Selami ka votuar në qendrën e votimit në selinë e Partisë Demokratike…
Voton kandidati për kreun e PD, Eduard Selami.
Sezoni i ri në televizionet shqiptare duket se do të ketë shumë  ndryshime  jo vetëm në programacion, por edhe në…
Në orën 08.00 ka nisur votimi për zgjedhjen e kreut të ri të PD. Gara po zhvillohet mes Lulzim Bashës…
Ashtu siç ishte planifikuar, ka nisur në të gjithë vendin zyrtarisht votimi për zgjedhjen e kryetarit të ri të PD.
Rreth një orë para se të nisë votimi në të gjithë vendin për zgjedhjen e kryetarit të ri në PD,…
Grupi i nismëtarëve të një lëvizje politike brenda partisë demokratike zhvilluan në mbrëmje një takim të gjerë publik me qindra…
Ditën e sotme është e rëndësishme për të gjithë demokratët.
Vetëm disa para se të fillojë procesi i votimit për zgjedhjet në Partinë Demokratike, Kandidati për kryetar të PD-së Eduart…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al