Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar sot me zëvendës-ndihmës sekretarin e shtetit, Hoyt Yee, i cili shoqërohej nga…
Kandidati për kryetar të Bashkisë Fier, Albert Çaçi, zhvilloi një takim me fermerët e fshattit Havaleas në Fier me të…
Kjo është festa e madhe e të majtëve në Njësinë 5 në Tiranë e cila njihet edhe si bastion i…
‎Nga qyteti i Peshkopisë, ku ndal për takimin e radhës elektoral në kuadër të zgjedhjeve vendore të 21 qershorit, kryetari…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Monika Kryemadhi  është takuar sot me gratë e Farkës, Lundrës dhe Bërzhitës. Gjatë bashkëbisedimit…
Mungesa e kanalizimeve që shkaktojnë përmbytje sa herë bie shi dhe pallatet pa hipoteka ishin dy nga shqetësimet kryesore për…
Kryeministri Edi Rama ka  zhvilluar një tur elektoral gjatë ditës së djeshme në Dibër dhe Burrel. Në Burrel ai është…
Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e lagjes 12 mbi programin e saj për rivitalizimin urban…
Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorët që jetojnë pranë Insititutit Bujqësor në Kamëz, Banorët…
Kandidati i ASHEE për bashkinë e Durrësit është takuar me banorët e Katundit të Ri, ku ka premtuar hapjen e…
Edhe pse vazhdimisht  në këtë fushatë elektorale u trumbetua si një nismë mjaft inkurajues barazia në përfaqësimin gjinor midis femrave…
Kryeministri Rama ka prezantuar sot në qytetin e Burrelit kandidaten e Aleancës për Shqipërinë Europiane, Adelina Farricin. Rama iu është…
Dhimitër Muslia, kandidati për kryetar bashkie, kryetar I Partisë Kristian Demokrate shqiptare ku aderon edhe ish deputeti I burgosur tashmë…
Kryesia e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka vendosur shkarkimin nga detyra të Kryetarit të LSI-së të Elbasanit, Pjerin Xhuvanit dhe…
Kandidati për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi denoncoi sot keqmenaxhimin e landfillit të Sharrës. Aty mblidhen mbetjet urbane, ndërtimore, spitalore…
Kryetari i Kuvendit, z Ilir Meta mori pjesë në inaugurimin e linjës së re të tragetit të pasagjerëve Brindizi-Shëngjin në…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al