Dita e sotme ishte shumë e rëndësishme për Partinë Demokratike, pasi në të gjithë vendin u mbajt procesi për votimin…
Alastair Campbell duhet të jetë një mysafir i vecantë i Edi Ramës këtë fundjavë në jug të vendit, edhe pse…
E ndërsa kryeministri Rama ka publikuar videon ku denoncon rastin e arrestimit të tre punonjësve të tatimeve që i kishin…
Deri tani asnjë eksponent i PS nuk ka folur për procesin zgjedhor brenda Partisë Demokratike ku po votohet për kreun…
Arrestimi i tre tatimorëve të cilët u denoncuan direkt tek kryeministri Rama, ka ardhur reagimi këtij të fundit.
Debati nëse po mbushen ose jo kutitë në minutat e fundit për të dhënë votën për Lulzim Bashën për ta…
Gazeta SHqiptare, ka arritur të zbardhë disa nga procesverbalet ku stafet e komisioneve të votimit kanë kontaktuar me anëtarë të…
Jozefina Topalli vetëm 45 minuta përpara mbylljes së kutive të votimit bën akuzën ndaj kandidatit të PD për kryetar Lulzim…
Ish kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, gjatë një interviste në televizionin ‘News 24”, ka folur për atë që ka ndodhur…
Kryetari i Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike, Jemin Gjana, përgjatë një dalje publike për mediat, ku ka informuar mbi ecurinë…
Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Eduard Selami, gjatë një dalje për mediat foli për procesin e zgjedhjeve në PD.
Ditën e sotme shumë demokratë kanë bërë zgjedhjen e tyre për kryetarin e ri të PD, me kandidat Eduart Selamin…
Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka zhvilluar një bisedë tepër miqësore me presidentin e i IUSY, Howard Lee.
Iris Rezhda, anëtare e Partisë Demokratike fotografon hapur votën e saj sot në 22 korrik kur po zhvillohen zgjedhjet për…
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka votuar rreth dy orë më parë në qendrën e votimit për zgjedhjen e kryetarit të ri…
Faqja zyrtare e Partisë Demokratike e ka të qartë: Lulzim Basha është kreu i PD edhe për katër vitet e…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al