Nga Anila Basha Gjëja e parë që të vjen ndërmend kur shikon thirrjet e pafundme të Edi Ramës në "facebook"…
Deputeti demokrat genc Pollo, përmes një statusi në Facebook ka uruar Lulzim Bashën për rikonfirmimin në krye të Partisë Demokratike…
Kritiku më i madhi Lulzim Bashës brenda Partisë Demokratike, ka publikuar pak minuta më parë, një video sesi një anëtar…
Pak minuta pas daljes së Lulzim Bashës dhe rikonfirimit si kryetari i ri i PD, vjen dorëheqja e parë nga…
Një qeveri të vogël. Edi Rama në një tavolinë me 10 ministra.
Lulzim Basha flet për herë të parë pas fitores së zgjedhjeve dhe rikonfirmimit të tij si kryetari i ri i…
Ilir Meta do të shkelë i vetëm tapetin e kuq ku do të pritet në shkallët kryesore të Presidencës nga…
Eduard Selami pranon humbjen përballë Lulzim Bashës, si kreu i ri i PD.
E njohur për qëndrimin e saj kritik dhe thirrjeve të vazhdueshme për anulimin e zgjedhjeve në PD, reagon para pak…
Reagon këtë mëngjes, një nga kritikët më të mëdhenj të Lulzim Bashës, tashmë kryetari i PD, i rizgjedhur për herë…
Partia Socialiste arriti të fitojë zgjedhjet e 25 qershorit në territorin e bashkisë aktuale Tiranë falë rezultatit shumë më të…
Pak pas arrestimit të 3 inspektorëve në Drejtorinë e Hetimit Tatimor në Tiranë, kreu i këtij institucioni, Ervin Hoxha disa…
“Pjesa më e madhe e kërkesave të shqiptarëve për azil në Francë refuzohen pasi janë të pajustifikuara”.
Lulzim Basha rizgjidhet edhe një herë kryetar i Partisë Demokratike.
I cilësuar si një nga kritikët më të ashpër të lidershipt të Bashës, madje u propozua si kandidat për kreun…
Ditën e sotme 104 mijë anëtarë të PD-së u thirrën të marrin pjesë në votim për të shprehur verdiktin e…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al