Blendi Fevziu, drejtuesi i emisionit “Opinion” thotë se nuk e ka uruar Hashim Thaçin për zgjedhjen e këtij të fundit…
Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka vizituar fshatin Murqin, i cili ndodhet 23 km larg Tiranës për të biseduar me…
Në Asamblenë Kombëtare të 9 marsit dhe Kongresin e 19 marsit, pritet të miratohet statuti i ri i Partisë Socialiste,…
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi është shprehur kundër qëndrimit të PD-së për bojkotin ndaj Kuvendit. Në një intervistë për gazetën…
Dy ditë pas vizitës në Shqipëri, përfaqësuesja e Lartë për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë në BE, Federica Mogherini…
Deputeti Taulant Balla, njëkohësisht një nga njerëzit më afër Edi Ramës, është kujdesur shumë që takimi ditën e djeshme në…
Presidenti i ri, Hashim Thaçi pranoi se ka disa kufizime të natyrshme në marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë. 
Socialistët e rinj të Përmetit kanë shprehur shqetësimin e tyre në lidhje me procesin e votimit. Ata pretendojnë  se në…
Socialistët e Gjirokastrës votojnë për delegatët e Kongresit të PS-së, që do të mbahet më 19 mars, por përjashtohet Lazarati.
Ish-deputeti Taulant Dedja, i përjashtuar nga Partia Socialiste komenton sulmet e djeshme dhe vërshëllimat kundër ben Blushit. Ai sjell në vëmendje…
Ben Blushi shfaqi nervozizëm ditën e djeshme, kur Edi Rama me të tijët u nis drejt Elbasanit, duke mos i…
Vila e kryeministrit Edi Rama në Surrel ka qenë sërish në qendër të akuzave nga ish kryeministri Sali Berisha gjatë…
Disa ditë më parë, kryeministri Edi Rama deklaroi nga studio e “Top Story” se nëse do të kishte në dorë…
Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shkarkoi sot punonjësin e Policisë së Burgjeve, Elton Lala, 29 vjeç, menjëherë pas arrestimit të…
Taulant Balla është deputeti dhe anëtari më aktiv brenda Partisë Socialiste që kundërshton dhe përballet me akuzat që kolegu i…
Është zhvilluar mbledhja e Komisionit Statutor në Partinë Socialiste ku janë diskutuar shqetësimet e disa prej deputetëve të kësaj force…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al