Në Kukës janë 3 për 3, kush janë kandidatët që kërkojnë të përfaqësojnë kuksianët, tropojanët e hasianët

Publikuar tek Politikë
Saturday, 24 June 2017 21:03

Qarku i Kukësit është më i vogli në vend për sa i përket numrit të banorve dhe rrjedhimisht kjo reflektohet edhe tek numri i deputetëve që kjo zonë çon në parlament, që është vetëm 3.

Në fakt deri në zgjedhjet e vitit 2013-të qarku Kukës nxirrte 4 mandate, por me ristrukturimin e mandateve, mandati i 4-tët i Kukësit u kalua në Tiranë.

Në këtë qark, që është cilësuar historikisht si bastion i të djathtës, kemi një përplasje të fortë të PD-së me në krye Flamur Nokën dhe PS-së që udhëhiqet nga ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli e që pasohet nga presidenti i KF KUKËSI, Safet Gjici. Por edhe LSI nuk mbetet pas në këtë qark pasi në zgjedhjet e shkuara vetëm për disa qindra vota nuk arriti dot të marrë mandatin dhe për më tepër që në krye të listës ka një figurë të re si Silvi Beçaj.

Në 2013-tën ky qark u nda në 3 mandate për Partinë Demokratike dhe 1 mandat për Partinë Socialiste.

Nga të dhënat e deritanishme të sondazheve është një qark që premton surpriza./newsbomb.al

Lista e kandidatëve për deputet në qarkun Kukës:

Partia Socialiste:

ps_kukes.jpg

Partia Demokratike:

pd_kukes.jpg

Lëvizja Socialiste për Integrim:

lsi_kukes.jpg

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet:

pdiu_kukes.jpg

Lista e Barabartë:

libra_kukes.jpg

Modifikuar më Saturday, 24 June 2017 21:46

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al