Zarf në xhep simpatizantit në prani të Metës, vjen reagimi i parë nga LSI: Ishin lekët e kafesë, kontribut modest

Publikuar tek Politikë
Hënë, 19 June 2017 15:05

Pas publikimit të videos ku kandidati Viktor Tushaj i LSI i fuste një zarf në xhep simpatizantit Gjovalin Gjini në prani të presidentit të zgjedhur Ilir Meta, vjen reagimi i parë nga rradhët e LSI.

Eglantina Mirashi, sekretare për Marrëdhëniet me Publikun pranë LSI në Lezhë, thotë për newsbomb.al se ato ishin lekët e kafesë për të dhunuarin.

“Aty ishte nderi i kafes që i pim të gjithë zotërisë së dhunuar nga ata që kanë marrë peng vendin...kontributi modest i përbashkët i të gjithëve ne që ishin aty. Nuk është as krim e as turp te respektosh kafen e mikut tonë. Turp janë spekullimet qe po i bëhen kesaj. Turp janë ngjarjet e dhunshme që po na shoqërojnë çdo ditë dhe të gjithë heshtin”, thotë për newsbomb.al Mirashi.

Gjatë vizitës së Metës në shtëpinë e simpatizantit të LSI, teksa grupi i Metës zbret shkallët, duket i pari në listën e Lezhës, Viktor Tushaj i cili i fut si në fshehtësi një zarf në xhep të plagosurit.

 

Modifikuar më Hënë, 19 June 2017 15:20

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Deklarata e Metës për armatosjen e popullit një javë para zgjedhjeve

Analiza & Komente

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al