Dhuna ndaj kryetares së LSI-së, reagon kandidati socialist: Aktrim i paskrupujt! Si qëndron e vërteta

Publikuar tek Politikë
Hënë, 19 June 2017 14:02

Pas denoncimit nga LSI për dhunën e ushtruar dje nga simpatizantët e PS-së ndaj Saimira Laçit, kryetare e LSI në Pukë dhe Romina Kuçit, kryetare e LRI-së teksa po udhëtonin me një makinë, ka reaguar kandidati për deputet i PS-së Paulin Luli.

Paulin Luli, i cili renditet i 5-ti në listën e kandidatëve të PS-së në Shkodër, e quan një sajim të paskrupujt nga ana e Laçit ngjarjen e djeshme.

“Sqarojmë të gjithë opinionin publik se e gjitha është një sajesë e momentin. Është një aktrim i paskrupujt nga ana e saj. Qëllimi i vetëm është të çorodisin Policinë e Shtetit. Ajo u rrëzua vetë dhe pastaj u fut në makinë. Prokuroria e Policia të zbardhin ngjarjen. Banorët e Pukës të denoncojnë për shitblerje të votës", shprehet Luli.

Modifikuar më Hënë, 19 June 2017 14:07

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Deklarata e Metës për armatosjen e popullit një javë para zgjedhjeve

Analiza & Komente

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al