Skënder Gjinushi nuk mban dot të qeshurën në emision kur flitet për qeverinë teknike. Zbulon kush e detyroi Bashën "të ulë kokën"

Publikuar tek Politikë
Premte, 19 May 2017 21:40

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Skënder Gjinushi shpërthen në të qeshura në emision teksa replikon me deputeten Vasilika Hysi.

Gjinushi i  ftuar në emisionin “Kapital”  tha se kriza u shkaktua nga Partia Demokratike dhe problemet e saj të brendshme, por teksa deputetja Hysi sqaron pjesën e marrëveshjes për ministrat e propozuar Gjinushi shpërthen në të qeshura.

Deputetja përpiqej të thoshte se nuk ka humbur PS, ndërsa Gjinushi  tha në fund se Basha doli i fituari.

“Sot kërkojnë që gjatë garës të ndryshohet sistemi. Kriza është shkaktur nga brenda e ka shkaktu PD. Kjo krizë u krijua nga PD nga problemet e saj të brëndshme... Do i shohim socialistët se do i kenë në kurriz. Fajin e kanë ata që u futën në çadër.

Lulzim Basha u detyrua të pranojë të hyjë në zgjedhje të ulë kokën. Opozita do ishte e humbur. Ke dhe zërat e brendshëm në PD që i kanë thënë. Pas kësaj Rama është tregu edhe më tolerant. Dhe Lulzim Basha nga i djegur në PD tani triumfon. Për mua nga e mërkura në darkë ishtë i humbur të enjten u ringjall.

Modifikuar më Premte, 19 May 2017 22:01

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al