Ilir Meta zbulon arsyen befasuese që detyroi Bashën të bënte marrëveshje

Publikuar tek Politikë
Premte, 19 May 2017 21:37

Ilir Meta i ftuar në një emision televiziv ka folur për aktualitetin politik por mbi të gjitha për marrëveshjen Basha-Rama.

I pyetur për arsyet që çuan Bashën drejt paktit, Meta u përgjigj se arsyet mund të kenë qenë të shumta, por si kryesore veçoi përgjegjësinë politike.

“Arsyeja që e detyroi Bashën të pranoi marrëveshjen për mendimin tim është ndjenja e përgjegjësisë. Përveç kësaj mendoj se ka ndikuar edhe faktori ndërkombëtar. Por një faktor tejet i rëndësishëm mendoj se kanë qenë edhe aleatët e PD. Ata kanë qenë realist në qëndrimet që kanë mbajtur”, tha Meta.

Pastaj i pyetur lidhur me takimin që ai zhvilloi me Sali Berishën, ai komentoi atë si një takim normal.

“Doktori është pika ime e dobët dhe pika ime më e fortë, në kuptimin e mirë të fjalës. Ka qenë një ditë normale dhe kam shkuar për të vizituar doktorin, nuk ka ndonjë gjë”, u shpreh Meta.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al