“S’ka zgjedhje me Ramën kryeministër”, FR poston “5 gënjeshtrat e Lulzim Bashës”

Publikuar tek Politikë
Premte, 19 May 2017 21:38

Forca Rinia, një forcë relativisht e re politike me kryetar Dritan Brokën, ka nisur një mini-fushatë kritike ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas marrëveshjes që ky i fundit arriti me kryeministrin Edi Rama, duke u detyruar të shkelë mbi disa premtime që kishte bërë në “Çadrën e Lirisë”.

Forca Rinia në Facebook:

5 gënjeshtrat e #mëdha të Bashës në çadër dhe ja pse tradhëtoi demokratët, kauzën e tanishme por edhe të 1992.

1 - Basha u zotua se nuk do të zhvillohen zgjedhje me Ramën kryeministër.

2- Basha u zotua se nuk ulet në dialog pa pasur më parë në tryezë dorëheqjen e Ramës.

3- Basha u zotua se nuk do të fuste ministra teknikë në një qeveri Rama.

4- Basha u zotua se zgjedhjet nuk mund të bëheshin kurrë brenda qershorit.

5- Basha u zotua se "Republika e re" nuk do të bëjë marrëveshje kulisash si përgjate republikës së vjetër.

Modifikuar më Premte, 19 May 2017 21:40

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al