Kur Berisha flet, të gjithë duhet të jenë të vëmendshëm, e kishte paralajmëruar më herët paktin Rama-Basha

Publikuar tek Politikë
Premte, 19 May 2017 19:50

Ish-kryeministri Sali Berisha është një nga figurat që ka dominuar për më shumë se 27 vjet skenën politike në vend. Për këtë arsye dhe shumë të tjera Berisha është një nga ato figura politike që kur bën deklarata duhet ta shohssh apo dëgjosh me vëmëndje.

Këtë gjë, Berisha e ka treguar edhe një herë tjetër. I ftuar në emisionin “Tonight Ilva Tare” në “Ora News” më datë 26 prill 2017, Berisha duket se e ka parlajmëruar marrëveshjen mes dy liderëve, Basha-Rama.

Kjo është ajo çka kishte deklaruar Berisha më 26 prill 2017

Mendoj se vendi ka nevojë për një marrëveshje të re, mendoj se ndryshimet Kushtetuese duhet të jenë frymëzuese për konkludimin e një marrëveshje të re dhe këtyre politikanëve do t’u mbetet merita e marrëveshjes së re. Me gjera të pjesshme asgje nuk zgjidh. Po vetëm një marrëveshje ere që do të conte Shqipërinë të sigurtë në BE, ka thene Berisha.

Modifikuar më Premte, 19 May 2017 19:58

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al