U largua nga posti pas paktit Rama-Basha, ky është reagimi befaues i Niko Peleshit

Publikuar tek Politikë
Premte, 19 May 2017 19:36

Niko Peleshi, kryesuesi i listës së PS-së për Korçën ka folur para të pranishmëve në takimin elektoral të kësaj partie më gratë e këtij qarku.

Edhe pse është një nga të prekurit e paktit Rama-Basha, Peleshi nuk është dukur aspak i shqetësuar, madje ka shpjeguar se kjo marrëveshje, erdhi pasi PS nuk është e interesuar për pushtetin si qëllim në vetëvete, por se e do atë për t’u shërbyer sa më mirë qyetetarve.

“Shqipëra lëngonte në tranzicion sepse kishte padrejtësi. Partia Socialiste bëri marrëveshje pasi për PS pushteti nuk është qëllim në vetvetë, por për të shërbyer sa më mirë. Kushdo që mund të ndjehet i hidhëruar për paktin, duhet ti themi që i rëndësishëm nuk është pushteti por qëllimi për të hapur një faqe të re në histori. Fitorja do të jetë e pakontetstuar pasi ne kemi dhënë gjithçka për garanci”, tha Niko Peleshi.

Modifikuar më Premte, 19 May 2017 19:44

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al