Rama e pranon: Do jetë garë e fortë. LSI, PD duan të dalin forcë e parë, por ne do dalim me 71 deputetë

Publikuar tek Politikë
Premte, 19 May 2017 19:28

Kryeministri Edi Rama, duke folur nga nëj miting në qytetin e Korçës, ka vlerësuar marrëveshjen e arritur me kundërshtarin opozitar Lulzim Basha, duke thënë se “i dhamë çfarë donte”.

Rama u shpreh se gara mes tre partive më të mëdha në vend do jetë shumë e fortë, pasi edhe PD edhe LSI, ashtu sikundër PS duan të dalin forcë e parë.

“Por ne”, tha Rama “do dalim forcë e parë me 71 deputetë”.

Pjesë nga fjala e Ramës:

I thashë meri të gjitha. I do merri të gjtha. Ne i duam ata në zgjedhje sepse duam t’i mundim në zgjedhje. Kam dëgjuar dhe lloj lloj që thoshin u nda qeveria, u copëtua qeveria. Një tjetër thoshte se ja i morën që të ndajnë paratë, që të vjedhin paratë.

Jo. Ata që do shkojnë aty te OSHEE-ja do jenë aty që të sigurohen që administrata të mos përdoret në fushatë kundër atyre që nuk kanë administratë. Shumë mirë që u bë. U bë kështu për 30 ditët e fushatës. Dhe se çfarë do bëhet më pas e dini ju.

Gara do jetë shumë e fortë, LSI-do të dalë forcë e parë, PD-do të dalë forcë e parë, edhe ne duam të dalë forcë e parë. Jo, shumë mirë jo.... Por ne do dalim forcë e parë 71 deputetë.

Modifikuar më Premte, 19 May 2017 19:30

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al