Vasili “thumbon” liderët politikë Rama-Basha: Përgjigje e drejtpërdrejt... Rrufetë e ndërsjella sollën dëmtim të rëndë të ekonomisë

Publikuar tek Politikë
Premte, 19 May 2017 19:15

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka folur gjatë takimit të organizuar nga të rinjtë e LRI në kuadër të fushatës “Plani për punësimin e të rinjve” edhe njëherë për krizën politike.

Vasili e ka konsideruar krizën politike “rrufe” e cila sipas tij ka dëmtuar rëndë ekonominë.  

“Realizimi i këtij objektivi është ndryshe nga qeveria. Realizimi i këtij objektivi është përgjigje e drejpërdrejtë që i ka dëgjuar brengat e të rinjve por jo për t'i shpërdoruar ato.

Tek ne lidhen disa të para sepse lidhet objektivi për të qenë forcë e parë. Themeli ynë politik ka qenë dhe mbeten programe të vërteta dhe realiste, nuk ka për të qenë kurrë program që t'ju hedhim hy syve. Synimi ynë për të qeverisur vjen nga një bazë shumë e shëndEtshme sepse kemi marë fatet e të rinjve t'i ndryshojmë.

Edhe ato që ndodhën javët dhe muajt e fundit rrufetë e ndërsjellta që në vend të rrufeve të vërteta ishin asgjë, ishin provë e vetme e shkatërrimit të ekonomisë edhe e bindjes që njerëzit kishin përpara. Ishte e vërteta që LSI ka bërë bërë të mundur me përgjegjshmëri ta zgjidhë.

Ndaj ne në krizën më të fundit vumë në dispozicion gjiththçka për t'u hequr shqipëtarëve brengat dhe jo për të ricikluar një klimë të turpshme të zgjedhjeve të papara gjëkundi”, tha ndër të tjera Vasili.

Modifikuar më Premte, 19 May 2017 19:31

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al