Marrëveshja Rama-Basha, kandidati i LSI sulmon Spiropalin: Qeveria e pabesisë? Po tani?!

Publikuar tek Politikë
Premte, 19 May 2017 16:19

Kandidati i LSI për Shkodrën, Dritan Ylli i kujton sekretares së të rinjve socialistë, Elisa Spiropalot deklaratën e saj mbi “qeverinë e besimit të pabesisë”, kur kryeparlamentari Ilir Meta propozoi “qeverinë e besimit”.

“Po tani?” e pyet Ylli Spiropalin pas arritjes së marrëveshjes Rama-Basha.

REAGIMI I PLOTË:

Vertete se desh e harruam ! Kur LSI kerkoi Qeveri te besimit per zgjidhjen e krizes, nje shoqe zedhenese kandidate, tha se nuk e duam "Qeverine e besimit te pabesise" ...Po tani ?....
Nejse, e rendesishme eshte qe mori fund absurdi i zgjedhjeve pa pjesemarrjen e opozites ! Tashme do kete gare te hapur dhe qytetaret do dine te vleresojne dhe votojne forcen serioze, koherente dhe qe ndryshe nga te tjerat, ju ka qendruar kauzave te saj ne sherbim te interesave te vendit dhe qytetareve, deri ne fund...LSI

Modifikuar më Premte, 19 May 2017 16:22

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Marrëveshja PS-PD, a humbet LSI?

Analiza & Komente

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al