Duka del nga mbledhja me Bashën dhe i zbulon sekretin e madh: Marrëveshja na ka dëmtuar Featured

Publikuar tek Politikë
Premte, 19 May 2017 14:37

I pari që ka dalë nga mbledhja e Lulzim Bashës me aleatët është kreu i PAA Agron Duka.

Duka ka pranuar hapur se marrëveshja Rama-Basha ka dëmtuar partitë e vogla ndërsa ka zbuluar një sekret: për datën e zgjedhjeve, Basha ka qenë i kushtëzuar nga Rama dhe u detyrua të pranonte.

“Basha na dha të drejtë të zgjedhim si të hyjmë, të zgjedhim me cilën logo të përfaqësohemi. Duhet me mat forcat se kjo marrëveshje dëmton partitë e vogla, në këto kushte ne duhet ta masim mirë veten nëse mund të marrim deputetë në disa zona apo jo.

Jemi duke mat veten nëse mund të marrim deputetë, unë gjykoj në Durrës e marr një mandat, por një mandat më duket pak”, tha me me shumë sinqeritet Duka para gazetarëve ndërsa shtoi:

“Jam shumë i kënaqur që u arrit marrëveshja, kjo është gjëja më e rëndësishme. Zoti Basha ishte i detyruar të pranonte datën që iu kushtëzua nga Rama. Gjëja me mirë  është që të gjithë të marrin pjesë në zgjedhje”.

Modifikuar më Premte, 19 May 2017 14:39

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al