Artan Hoxha flet për çimka: Rama-Basha dhe Berisha-Meta, cila dyshe ia fut njëra-tjetrës?

Publikuar tek Politikë
E Enjte, 18 May 2017 17:11

Gazetari investigativ Artan Hoxha dyshon se diçk apo “gatuhet” me takimet e gjata kokë më kokë mes Ramës dhe Bashës, si dhe takimin e papritur të Metës me Berishën.

Hoxha shprehet se ambientet e diskutimeve janë të mbushura me çimka ndërsa pyet se cila dyshe ia fut njëra-tjetrës, Rama-Basha apo Berisha-Meta?

Hoxha në rrjetet sociale:

Rama vazhdon takimin e gjatë me Bashën në Pallatin e Kongreseve, aq sa duken sikur kanë qenë të zhuritur për të biseduar me njëri-tjetrin kokë më kokë, në intimitet...

Meta takon Doktorin te zyra e tij në katin e 13-të në kullën e Bashkimit, vetëm 50 metra larg Pallatit të Kongreseve....

Është koha që të takohem me ketë izraelitin, Yoram Frig, specialist i përgjimeve, që me atë valixhen në dorë të na thotë;

1)- ku dreqin janë çimkat në zyrat e Metës, që Rama-Basha nuk pranuan të vazhdonin takimin të kryesia e kuvendit. Për llogari të kujt rregjistrojnë ato?!!!

2)- a është e vërtete që rrotull zyrave të doktorit vinte verdallë një paisje përgjimi dhe a mundet kjo paisje ti përgjojë të dy takimet njëkohësisht....

3)- a mund ta marrim vesh cila nga dyshet po ia fut njëra-tjetrës, i gjati me Hollandezin, apo Kardiologu me Shtangistin....

Modifikuar më E Enjte, 18 May 2017 17:18

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al