Entuziazmi i Donald Lu dhe SHBA: Bravo Ramës dhe Bashës për udhëheqësinë, presim me padurim zgjedhjet (KARTOLINA) Featured

Publikuar tek Politikë
E Enjte, 18 May 2017 11:42

Pas arritjes së marrëveshjes McAllister+ vjen reagimi nga SHBA, ku Donald Lu ka shprehur entuziazmin, duke i thënë 'Bravo' Ramës dhe Bashës.

REAGIMI I SHBA-SË:

18582595_10154671524375838_133219755334770939_n_1.jpg

Po ashtu, pas arritjes së marrëveshjes McAllister+ vjen ka ardhur dhe reagimi nga Bashkimi Europian.

 REAGIMI I BE-SË:

“Urime për marrëveshjen për zgjedhje të lira dhe të ndershme në interesin më të mirë të të gjithë qytetarëve shqiptarë”, thuhet në reagimin në Twitter nga Bashkimi Europian.

ue.jpg

 REAGIMI I EURODEPUTETIT EDUARD KUKAN: 

"Shumë të lumtur që këtë mëngjes shohim lajme të mira nga Shqipëria, pasi kryeministri Rama dhe Lulzim Basha arritën një marrëveshje për zgjedhjet", shkruan eurodeputeti Kukan. 

kukan.jpg

Në një postim në Twitter, OSBE uron Ramën dhe Bashën ndërsa shpreh gatishmërinë për të mbështetur reformën zgjedhore.

REAGIMI I OSBE-SË:

"Në orët e vona të natës, u arrit marrëveshja MC Allister+ ndërmjet dy liderëve, kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

“Urime qeverisë dhe opozitës për #Marrëveshjen! #PrezencaOSBE e gatshme të mbështesë fort #ReformaZgjedhore për #ZgjedhjeTëLiraETëNdershme”, shkruhet në reagimin e OSBE.

OSBE.jpg

Në orët e vona të natës, u arrit marrëveshja MC Allister+ ndërmjet dy liderëve, kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha. 

Modifikuar më E Enjte, 18 May 2017 12:08

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al