Spahiu- Bojaxhiut: Hap televizorin del Rama, hap frigoriferin më del ti

Publikuar tek Politikë
Wednesday, 17 May 2017 22:56

Kreshnik Spahiu ka replikuar ashpër me kreun e partisë ‘Sfida për Shqipërinë’, Gjergj Bojaxhiu në lidhje me mundësinë për shtyrje të zgjedhjeve.

Spahiu tha se është legjitime shtyrja e zgjedhjeve, ndërsa Bojaxhi tha se nuk është legjitime pasi 18 qershori është dekretuar nga Presidenti dhe çdo qytetar ka të drejtë të votojë.

“Askush nuk mund të ma heqë të drejtën të votoj më 18 qershor. Është dekretuar nga Presidenti, është me Kushtetutë”- tha Bojaxhiu.

Nga ana tjetër Spahiu tha se s’mund të shkohet në zgjedhje pa opozitën duke ‘akuzuar’ për monopolizim të ekraneve, kryeministrin Rama, Bojaxhiun dhe Blushin.

“Hap televizorin del Rama, hap frigoriferin del ti. Kudo del vetëm ti dhe Blushi. Hap lavatriçen del ti. Nuk hapim dot frigoriferin”, – tha Spahiu.

Modifikuar më Wednesday, 17 May 2017 22:58

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al