Ministrja e Ramës akuzohet se po përdor administratën për fushatë elektorale

Publikuar tek Politikë
Wednesday, 17 May 2017 21:00

Ndërsa në Kryesinë e Kuvendit, krerët e partive janë mbledhur për ti dhënë fund ngërçit politik, ish lideri demokrat Sali Berisha publikon një denoncim të qytetarit dixhital.

Denoncimi vjen nga Rubiku, ku zonja Nikolla është parë nën shoqërinë e disa anëtarëve të Drejtorisë së Arsimit në këtë zonë.

Sipas denoncuesit dhe Berishës, fushata elektorale në këtë qytet po bëhet me punonjësit e Ministrisë së Arsimit.

Pak ditë më parë kryeministri Rama ka dhënë urdhër, që asnjë individ nga administrata të marrë pjesë në fushatë elektorale.

Reagimi i plotë

Ja se me ke ben fushaten Ndrikull Vila
- ndrikulla qe ka ndertuar vilen luksoze 
-me parate e vjedhura per shkak te detyres!

Qytetari dixhital denoncon:
Ndrikull Vilen sepse del,
- ne fushate me punonjes te sherbimit civil si 
- Gerti Janaqi, Drejtor i Institutit te Zhvillimit te Arsimit
- Adriana Berberi dhe Denisa Ruzi me rroga dhe mjete te ministrise fushate ne Rubik! sb

"Pershendetje doktorr po ju dergoj disa foto qe tregojne angazhimi ne fushat elektorale te punonjesve te MAS perkrah ministres Nikolla ne fushate elektorale ne Rubik
Nga fcb i lindita nikolles. Foto te administrates se MAS ne fushate Fushata ne Rubik..ku shoqerohet me punjonjes Administrate. Date 16 maj Denisa Ruzi. Keshilltare per mediat ne MAS.Adriana Berberi. Drejtore kabineti ne Mas Gerti Janaqi..Drejtor i Institutit te zhvillimit te arsimit. IZHA 4 punonjes Mas"

18555042_130343607516805_446116608_n.jpg

 

18554781_130343570850142_1657931946_n_3.jpg

Modifikuar më Wednesday, 17 May 2017 21:35

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al