PD anulon deklaratën “urgjente” për media

Publikuar tek Politikë
Tuesday, 16 May 2017 23:59

Partia Demokratike njoftoi rreth orës 23:00 se gjatë orëve të vona të mbrëmjes do të kishte një deklaratë për media.

U tha se në deklaratën, me shumë mundësi nga vetë kreu i kësaj partie, Luzlim Basha, do të njoftohej për dështimin e negociatave, pas refuzimit që sipas PD, kryeministri Edi Rama i ka bërë paketës McAllister dhe shtyrjes së datës së zgjedhjeve.

Por burime nga PD bëjnë me dije se nuk do të ketë deklaratë për media. Anulimi i deklaratës nuk dihet se për çfarë arsye është bërë.

Kujtojmë se më herët, burime nga PD deklaruan se opozita është e gatshme të votojë vetingun, por kërkon shtyrje të zgjedhjeve në shtator për të realizuar numërim elektronik dhe identifikim biometrik të votuesve.

Megjithatë as Rama dhe as Basha nuk janë prononcuar gjatë gjithë ditës së sotme lidhur me ecurinë e negociatave.

Duket se e nesërmja do të hedhë më shumë dritë se çfarë ka ndodhur te të dyja kampet.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Marrëveshja PS-PD, a humbet LSI?

Analiza & Komente

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al