Kush është bukuroshja shkodrane që surprizoi dje me fjalimin e saj në protestën e opozitës

Publikuar tek Politikë
Diel, 14 May 2017 12:55
Edona Staka në protestën e djeshme Edona Staka në protestën e djeshme

 Dje ishte zëri i Shkodrës por jo vetëm. Në fjalimin që mbajti para mijëra protestuesve të opozitës, bëri që turma të heshtë, e më pas të thërrisnin nën një zë “bravo”.

 Nuk është hera e parë që e Edona Staka flet para kamerave dhe publikut për atë që e shqetëson, për arsimin, për shëndetësinë, për të ardhmen e Shqipërisë. Më herët ajo ka mbajtur një tjetër fjalim në çadrën e opozitës.

Aktualisht bukuroshja shkodrane, është administratore sociale në bashkinë Shkodër, por fjala e saj dje në protestë do të mbahet mend gjatë, jo vetëm për ato që tha, por edhe për vëmendjen që tërhoqi me mënyrën që prezentoi shqetësimet e saj, shkruan newsbomb.al.

“Kam besu gjithmonë që duhet me rrezistu fort, se e nesërmja ka me ken e jona padyshim, por kam ndrru mendje, pse e nesërmja? E sotshmja! Dita jona asht sot e t'mos presim asnji minutë ma shumë!”,-u shpreh dje në fjalimin e saj Edona Staka. /Newsbomb.al/


Edona Staka në protestë by newsbomb-al

edona.jpg

Edona në "Çadrën e Lirisë" me 8 prill.

Modifikuar më Diel, 14 May 2017 13:25

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al