Bojaxhiu: PS do ndëshkohet, do marrë më pak vota nëse PD s’hyn në zgjedhje

Publikuar tek Politikë
Wednesday, 03 May 2017 23:48

Duke komentuar aktualitetin politik si dhe zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kreu i partisë ‘Sfida’, Gjergj Bojaxhiu u shpreh se nëse Partia Demokratike nuk hyn në zgjedhje, PS do marrë më pak vota, pasi qytetarët e kanë votuar nga frika e PD-së.

I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në ‘News24’, Gjergj Bojaxhiu tha se Partia Socialiste do ndëshkohet përmes votës.

“Unë Mendoj se një parti që e ka të sigurt që do marrë një shumicë i intereson qe procesi të jetë legjitim. Mendoj se PS do marrë më pak vota nëse PD nuk hyn në zgjedhje, sepse PS është votuar nga qytetarët si pasojë e frikës nga PD. Pra duke mos votuar për Partinë Socialiste, qytetarët do e ndëshkojnë”- tha Bojaxhiu.

Ndër të tjera, kreu i ‘Sfida’ tha se është më mirë që PD nuk hyn në zgjedhje në mënyrë që të vetshkatërrohet për të pasur hapësira të reja për qytetarët.

“Më mirë që nuk hyn PD në zgjedhje sepse qytetarët kanë vite që kërkojnë ndryshim.  Më mirë që këto parti të vetshkatërrohen që të ketë hapësira te reja. Qytetarët edhe nëse nuk dalin në zgjedhje, partitë i kanë aq njerëz që të votojnë për të njohur zgjedhjet si legjitime. Fajin nuk e ka populli, por partitë”- tha Bojaxhiu.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Deklarata e Metës për armatosjen e popullit një javë para zgjedhjeve

Analiza & Komente

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al