SFIDA dorëzon listën me kandidatët për deputetë në gjithë Shqipërinë, mes tyre dhe politologu i njohur

Publikuar tek Politikë
Saturday, 29 April 2017 15:10

Gjergj Bojaxhi është zgjedhur zyrtarisht kandidat i SFIDA për Shqipërinë në qarkun e Tiranës për zgjedhjet parlamentare të 18 Qershorit.

Përmes një procesi një-anëtar-një votë, SFIDA për Shqipërinë ka zgjedhur kandidaturat e saj, ku në Tiranë kandidon edhe politologu Ermal Hasimja.

E treta është zgjedhur Blerina Turdiu. SFIDA ka vijuar duke dorëzuar sot e para në KQZ listat me kandidatët për deputetë.

Kandidati Gjergj Bojaxhi falenderoi anëtarët e partisë për besimin.

 “Dua të shpreh dy falenderime sot. Një për besimin që anëtarët më dhanë përmes votës së tyre. Dhe së dyti falenderoj gjithë anëtarë dhe vullnetatët që arritën të realizojnë për herë të parë në Shqipëri një proces votimi një-anëtar-një-votë kaq transparent dhe demokratik”, u shpreh Bojaxhi.

Ermal Hasimja u shpreh se procesi i votimit të brendshëm ishte parësor dhe krejt ndryshe nga çfarë ofron realiteti politik i këtyre viteve. “

Kemi parë dhe ende shikojmë sesi kryetarët vendosin si autokratë kandidaturat, në bazë të interesave personale dhe jo atyre partiake apo kombëtare. Në momentin që nuk ka demokraci të brendshme, kësisoj nuk mund të ketë demokraci edhe në mënyrën e qeverisjes”.

SFIDA për Shqipërinë thotë se do të jetë alternativa që ka munguar nga çfarë ka prodhuar politika e këtyre viteve dhe e duhura për përfaqësimin dinjitoz të qytetarëve.

 “Sot dorëzuam të parët listat me kandidatët tanë dhe shqiptarët tashmë e kanë kuptuar që SFIDA do të jetë një alternativë ndryshe në zgjedhjet e 18 Qershorit, ku çdo qytetar që ndihet i pakënaqur nga kjo politikë e këtyre viteve, do të ketë mundësinë të dëgjohet dhe të përfaqësohet denjësisht”, u shpreh kandidati Gjergj Bojaxhi.

 SFIDA për Shqipërinë është shprehur se do të marrë pjesë në zgjedhje më 18 qershor, sepse sipas saj datat dhe rregullat nuk duhet të ndryshohen në pazaret e politikës.

LISTA E PLOTË: 

Dibër

 1. Artan   Cami   
 2. Anisa   Greva   
 3. Shkelqim   Zeqo   
 4. Ilirjan Gjata   
 5. Loreta  Katorri
 6. Evis Zaja

DURRES

1. Olsi Agalliu   

2. Rajmonda Trupja

3. Arben Laci

4. Rezeart Zgjanolli

5. Fatmir Boshnjaku

6. Adriana Kocillari

7. Erald Veliu

8. Fatjona Priska

9. Gersi Karanxha

10. Blerina Gjeka

11. Mario Kapinova

12. Olgerta Puta

13. Borjan Uka

14. Kristi Coka

Berat

 1. Lorenc  Pushi   
 2. Ervin   Semani 
 3. Artemisa   Paja   
 4. Denisa  Stasa   
 5. Tefik   Dervish
 6. Florian         Lula   
 7. Imena   Salillari       

Kukes

 1. Eugena  Dellani
 2. Marlen  Malaj   
 3. Donald Dervishi 

Lezhë

 1. Gjystina  Golloshi
 2. Endri   Avdullari
 3. Edmond  Kamberi
 4. Aleksander Kajo
 5. Erlinda  Arkaxhiu
 6. Gjinovefa Proseku
 7. Eno     Tato

Shkodër

 1. Ridson  Noka
 2. Elvana  Delishaj
 3. Rezart  Llahi
 4. Admir   Kokallaj
 5. Doriti  Myftiu
 6. Denis   Stasa
 7. Arnolt  Neziri
 8. Donald  Hysenaj
 9. Eva Dafa 
 10. Brikela Harizi
 11. Abeljan Skenduli

 Fier

 1. Luan    Tato
 2. Bardhyl Veizaj
 3. Eneida  Pellumbi 
 4. Fiorela Cekaj
 5. Marieta Bardhi 
 6. Elis    Kokolar
 7. Gezim   Hoxha
 8. Elda    Jano
 9. Edikel  Bregasi
 10. Jurgen  Haxhiu
 11. Esterina Tola
 12. Ergest  Cina
 13. Bleona  Kola
 14. Dalin   Duka
 15. Andi    Xharri
 16. Manjola Zabiku

Vlorë

 1. Jonid   Dhrami
 2. Tasim   Mehmeti
 3. Lorena  Zyberaj
 4. Florjan Bombaj
 5. Dorina  Islami
 6. Jurilda Shimi
 7. Ador    Alia 
 8. Arjona  Kocillari
 9. Ardit   Luzi
 10. Shkelzen Cebnaj
 11. Lorna   Besho
 12. Anila   Memushaj

Gjirokastër

 1. Ilir Alimema
 2. Nurilda Capullari
 3. Cerciz Loloci
 4. Rozeta Mullara
 5. Enson Lila

 Elbasan

 1. Odisela  Balla 
 2. Klajdi  Jani
 3.  Pranvera  Qyrra
 4. Elona Dinoshi
 5. Robert Kosti       
 6. Eugen   Sholla
 7. Enea   Zhulegu
 8. Mariglen  Mosha
 9. Brisilda Cami   
 10. Ermal   Selenica
 11. Jonida Ruci
 12. Brunilda Roshi
 13. Lindita Shehu 
 14. Irena   Dajci 

Korcë

 1. Enea Andrea
 2. Sofika Petrofski
 3. Arben Starova
 4. Alda Haxhillari
 5. Martin Mano
 6. Aleksander Zenullari
 7. Argent Topciu
 8. Lorena Lacka
 9. Lejdi Ago
 10. Merkur Zeqiri
 11. Rovena Xhafa

Modifikuar më Saturday, 29 April 2017 15:17

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al