Rama rrëfen historinë e “trishtë” të kamerierit në Kukës dhe bën akuza të rënda ndaj drejtësisë

Publikuar tek Politikë
Premte, 21 April 2017 17:15

Gjatë takimit që kryeministri Edi Rama zhvilloi në Kukës nuk munguan batutat dhe ironitë, ku tregoi edhe rastin e një juristi i cili punonte kamerier. Rrëfimi i Ramës shkaktoi të qeshura në sallë por ai vijoi më tej me akuza të rënda ndaj ”gjykatësve të korruptuar”.

“Më tha njëri do dalim në foto bashkë, dalim mo i thashë. Më tha, më gjej 1 punë o burrë, po ti punon je kamerier i thashë. Po ca pune mo burrë jam Jurist. Të gjithë juristë po drejtësi s'ka. Të gjithë gjykatësit e korruptuar vazhdojnë bëjnë ligjin.

Përdhunuesit e vajzave tuaj i kanë shpëtuar drejtësisë. Me votat tuaja merrni hak, për ato motra dhe nëna, në mënyrë që kriminelët të shkojnë para drejtësisë. Pronat e baballarëve tuaj jua kanë dhënë agallarëve", u  shpreh kryeministri nga Kukësi.

Modifikuar më Premte, 21 April 2017 17:37

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si ju duket procesi i votimit

Analiza & Komente

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al