Rama “tallet” keq me opozitën, shton një lojtar të ri në skuadrën e futbollit në çadër

Publikuar tek Politikë
Premte, 21 April 2017 17:05

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kukës ka bërë sërish krahasimin mes politikanëve të çadrës dhe futbollistët e Barcelonës.

Përveç Salës dhe Bashës ai ka shtuar edhe deputetin Ristani në fushë duke e krahasur atë me Neymar.

“Dëgjoni tju them diçka, futbolli është shfaqje, ne fitojmë emocione gëzimin që të jep ajo shfaqje. Ndërsa beteja jonë, e skuadrës tonë nuk është shfaqje.

Kur luftojmë për shqipërinë që duam ne jemi lojtarë. Edhe ata të Barcelonës nuk duhet të mërziten sepse ata të Barcelonës kanë Mesin imagjinio ata që kanë Saliun. Ata të Barcelonës kanë Neymarin imagjino ata që kan Lulin. Imagjino të them pastaj për Suaresin ata kanë Ristan ca e ka ai…”, tha kryeministri Rama.

Modifikuar më Premte, 21 April 2017 17:15

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si ju duket procesi i votimit

Analiza & Komente

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al