Kryeministri i bën dalje opozitës nga Kukësi dhe merr një vendim: Politikanët që kanë frikë drejtësinë nuk i duhen as dreqit…

Publikuar tek Politikë
Premte, 21 April 2017 16:36

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme është zhvendosur në takimin e rradhës me të rinjtë që votojnë për herë të parë në qytetin e Kukësit.

Gjatë fjalës së tij kryeministri foli për sakrificat që ka bërë populli Kuksian gjatë gjithë këtyre viteve dhe kontributin që ka dhënë Partia Socialiste. Ai u bëri thirrje të gjithë kuksianëve që janë mërzitur për ngujimin e Partisë Demokratike të mos shqetësohen më sepse politikanët që ngujohen nga drejtësia “nuk i duhen as dreqit”.

“Unë e di shumë mirë që këtu në Kukës ka shumë shokë-shoqe, miq, kushërinj që janë të mërzitur, sepse partia ku prindërit e tyre besuan dhe këta duan të besojnë se partia Demokratike është ngujuar në çadër, sepse ka frikë nga drejtësia. Frika është këshilltari më i keq i njeriut. Frika nga drejtësia është ushërrëfyesi më i keq për një politikan.

Politikanët që ngujohen se kanë frikë drejtësinë nuk i duhet as dreqit e jo më popullit. Në kushtet kur Partia Demokratike do të ngujohet në çadër se nuk do të marë pjesë në zgjedhje ne do marin barrën ti përfaqësojmë dhe ata”, tha Rama. 

Modifikuar më Premte, 21 April 2017 17:05

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al