Basha me tone të ashpra: ‘Fake News’, ja 3 mediat që publikojnë lajmet të cilat i shkruan Rama në darkë

Publikuar tek Politikë
Premte, 21 April 2017 12:14

Kryetari i opozitës Lulzim Basha dha një deklaratë të fortë nga “Çadra e Lirisë” duke përmendur tre mediat që sipas tij janë ‘kampionë të 'fake news' dhe shkruajnë sipas qejfit të Edi Ramës”.

“Top Channel, Balkanweb dhe Panorama Online për fat të keq, janë kampionët e 'fake news'. Top Channel mban majën për interpretimin sipas qejfit të Edi Ramës. Edi Rama dhe tha se do ta shtyjë vetingun pas zgjedhjeve dhe unë iu përgjigja se vetingu nuk ka pse shtyhet pas zgjedheve”.

Sipas Bashës, këto portale janë të politizuara, dhe se Rama i shkruan në darkë lajmet, ndërsa në mëngjes i publikojnë mediat. Basha bërtiti me të madhe para protestuesve duke i quajtur këto media  “FAKE NEWS”.

Modifikuar më Premte, 21 April 2017 12:21

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Marrëveshja PS-PD, a humbet LSI?

Analiza & Komente

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al