3 dështimet e mëdha të ministres Nikolla, Mehmetaj e LSI ia thotë troç: Ke probleme me memorien

Publikuar tek Politikë
Hënë, 20 Mars 2017 17:18

Thellohet përplasja e LSI- Lindita Nikolla. Deputetja e LSI Kejdi Mehmetaj ia thotë troç ministres së Arsimit Lindita Nikolla ato që politikania më e re e Kuvendit i cilëson si dështime:

“Po ngremë zërin sot për vota? Ndoshta memoria e ministres nuk mban dot kaq shumë informacion...”, ironizon për IntV Mehmetaj Nikollën.

Dhe ja kush janë tre dështimet që deputetja e LSI ia rendit hapur ministres ,aq shumë të akuzuar  e sulmuar për Reformën e Arsimit të Lartë.

1-Tekstet shkollore klienteliste!

2-Portali i mësuesve u politizua, u përdor për të futur në punë apo për të hequr nga puna mësues që janë përkrahës të partive.

3-Reforma në Arsim favorizoi privatin!

(*Intervistën e plotë të deputetes së re të Kuvendit mund ta ndiqni në orën 19.00 në emisionin 3Jat.)

Modifikuar më Hënë, 20 Mars 2017 17:57

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Pas humbjes, a duhet të japë dorëheqjen Lulzim Basha

Analiza & Komente

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al