LËVIZJA E PAPRITUR: Lulzim Basha braktis protestën e opozitës, niset drejt SHBA (Zbulohet ç’do bëjë) Featured

Publikuar tek Politikë
Hënë, 20 Mars 2017 17:11

Pas deklaratave të prera të kryeministrit Edi Rama se do të hyjë me ose pa opozitën në zgjedhje me 18 qershor, Lulzim Basha bën një lëvizje të papritur.

Kreu i PD-së niset nesër drejt SHBA-ve ku do të qëndrojë disa ditë, gjatë të cilave do të takohet me zyrtare të lartë amerikanë dhe më 27 mars do të marrë pjesë në një samit.

Mësohet se në fokus të takimeve do të jetë situata politike në vend si dhe protesta e opozitës që prej një muaji është duke u zhvilluar fiks para zyrës së Ramës ku është instaluar ‘Çadra e Lirisë’. Nuk dihet se kujt do ia lërë Basha drejtimin e opozitës, pasi çdo ditë lideri i PD-së mban fjalime përpasa protestuesve në çadrën e ngritur në bulevard.

Modifikuar më Hënë, 20 Mars 2017 17:21

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Kush do donit të zgjidhej President i Republikës

Analiza & Komente

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Vetingun apo zgjedhjet?

Nga Artan Fuga ...

"Veliera shkel të ardhmen, lashtësinë dhe ligjet"

Nga Gjergj Bojaxhi (Anëtar i Forumit të Trashëgimis&eum...

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al