Drejtori i Ramës reflekton pas asaj që i ndodhi vjet, gjesti që bën sot është për tu marrë shembull

Publikuar tek Politikë
Hënë, 20 Mars 2017 14:19

Një vit më parë ai kaloi një periudhë të vështirë shëndetësore.

Ndonëse nuk preferon ta kujtojë shpesh atë periudhë, ajo që bie dukshëm në sy është reflektimi i tij për jetën paskëtaj.

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame së bashku me tre drejtoritë e Tiranës kanë dhuruar sot gjak për fëmijët talasemikë. Dhurimi është bërë në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme gjatë ditës së sotme.

Vjet në këtë kohë, Lame kreu një ndërhyrje kirurgjikale në zemër, pasi kishte pësuar çarje të aortës. Operacioni i tij ishte shumë i vështirë dhe zgjati rreth 8 orë, por fatmirësisht rezultoi me sukses. 

Modifikuar më Hënë, 20 Mars 2017 15:28

Ora

ukt 300x250

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Takimet e Bashës me ambasadorët e BE, a do dalë kryedemokrati nga çadra?

Analiza & Komente

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Vetingun apo zgjedhjet?

Nga Artan Fuga ...

"Veliera shkel të ardhmen, lashtësinë dhe ligjet"

Nga Gjergj Bojaxhi (Anëtar i Forumit të Trashëgimis&eum...

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al