Zbardhen mesazhet e Ramës në mbledhjen pa kamera, shefi i qeverisë-deputetëve socialistë: Kjo është alternativa e vetme që kemi Featured

Publikuar tek Politikë
Hënë, 20 Mars 2017 14:11

Mesazhe inkurajuese ka dhënë shefi i qeverisë Edi Rama për deputetët e PS-së në mbledhjen e grupit, zhvilluar sot pa praninë e kamerave.

“Alternativa e vetme është që Partia Socialiste të hyjë në zgjedhje. PS duhet të jetë forcë e parë në zgjedhje dhe rezultati duhet të jetë më i thellë se në vitin 2013”, u ka thënë prerë Rama socialistëve në mbledhje ndërsa ka përforcuar edhe njëherë deklaratën se në zgjedhje do hyhet më 18 qershor, me apo pa opozitën.

"Ne e duam reformën në drejtësi dhe do e çojmë deri në fund. Me apo pa Saliun do shkojmë në zgjedhje. Ne nuk mund të krahasohemi me rastin e Maqedonisë! Dilni në terren dhe takoni çdo qytetar”, ka thënë Rama në mbledhje.

Fill pas daljes nga mbledhja, shefi i qeverisë është pyetur nga gazetarët lidhur me qëndrimin e kreut të shtetit Bujar Nishani lidhur me ministrin e ri të Brendshëm Fatmir Xhafaj por nuk ka pranuar të thotë asnjë fjalë. Ka buzëqeshur për gazetarët dhe është larguar...

Modifikuar më Hënë, 20 Mars 2017 14:21

Ora

ukt 300x250

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Debati për Arsmin e Lartë, kush ka të drejtë:

Analiza & Komente

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Vetingun apo zgjedhjet?

Nga Artan Fuga ...

"Veliera shkel të ardhmen, lashtësinë dhe ligjet"

Nga Gjergj Bojaxhi (Anëtar i Forumit të Trashëgimis&eum...

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al