Kokëdhima harron për disa orë reformimin e PS-së dhe fokusohet në problemet e futbollit

Publikuar tek Politikë
Hënë, 06 Mars 2017 15:40

Koço Kokedhima një prej “pronarëve” te sport klub “Apolonia”, ka vizituar qytetin e Fierit. Në një lokal në qendër të qytetit, ai ka patur edhe një kafe pune me disa nga gazetarët sportiv të qytetit dhe kanë diskutuar në lidhje me hallet e klubit.

Maks Tashi, ka qenë më impulsiv se të tjerët në këtë takim spontan.

Ai i ka pohuar Kokëdhimës se:  “Ekipi aktual duhet të jetë në tre vendet më të mira, por nuk ka menaxhimin dhe drejtimin e duhur. Sot, tranjeri i njohur Mourinho edhe pse ka fituar 6 trofe pohon se ka akoma diçka për të mësuar.”

Këtij debati i është bashkuar edhe gazetari tjetër sportiv, Arbër Emiri.

“Apolonia duhet të dali patjetër në Superiore. Duhet një sistem loje i përshkallëzur që të arrihen rezultatet e duhura”, tha Emiri.

Gazetari Maks Tashi i ka kërkuar Kokëdhimës që të jetë prezent në emisionin e tij sportiv në tv lokal qoftë edhe me regjistrim, por Kokëdhima nuk ka pranuar duke i thënë se ka disa takime pune.

Modifikuar më Hënë, 06 Mars 2017 15:41

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Marrëveshja Rama-Basha, kush fitoi?

Analiza & Komente

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al