Kryeministri Rama shkrihet gazit me komentin seksist ndaj deputetes Albana Vokshi

Publikuar tek Politikë
Wednesday, 11 Janar 2017 11:15

Pak pas mesnate, kryeministri Edi Rama ka gjetur kohën për të bërë një status në ‘Facebook’ kundër Partisë Demokratike dhe t’u përgjigjet komentuesve të shumtë.

“Lulëzimi thotë Qeveria po i le punonjësit e OSHEE nëpër shtylla që të ngrijnë! Në programin e PD parashikohen kaloriferë në çdo shtyllë”, shkruante kryeministri.

Në reagimet e shumta të bërë nga qytetarët, Ramës i ka tërhequr vëmendjen njëri prej komenteve që fyente deputeten e PD-së, Albana Vokshi.

“Edhe ndonje mikrovale do ishte mirë… e siguron Pamela”, ishte komenti i një qytetari, të cilit Rama i është përgjigjur me disa ikona që tregojnë se kjo i kishte shkaktuar hilaritet, ndonëse shumë mirë mund ta kishte injoruar.

Është vet kryeministri ai që i drejtohet deputetes Vokshi në Kuvend si ‘Pamela’ duke e krahasuar me aktoren amerikane, Pamela Anderson.

Screenshot_10.png

Modifikuar më Wednesday, 11 Janar 2017 11:16

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Nga vjen pasuria e madhe e disa gazetarëve në Shqipëri?

Analiza & Komente

Artan Fuga: Nuk ka ngjarje, as lajm nga Mapoja

Nga Artan Fuga:  Unë nuk e kuptoj fort mirë se ku &eum...

Lakrorit iu hapën petët, yndyra po na mbyt të gjithëve…

Nga Anila Basha Nuk mund të mos pranoj se debati i hapur në...

"Kur të nderojnë edhe ata që nuk të duan"

Nga Astrit Patozi: Ka shumë njerëz në Shqipëri, q...

“Djalli fshihet në detaje”

*Nga AFRIM KRASNIQI  “Djalli fshihet në detajet&rdquo...

Dossier

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare dhe Muzeut Historik Kombëtar

Nga Karl Gurakuqi Shkëputur nga ditari i tij… Ditar The...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al