Denoncon punonjësi i Uzinës së Naftës në Fier: Kemi 3 muaj pa rrogë, uzina në duart e mafies

Publikuar tek Politikë
Tuesday, 10 Janar 2017 16:52

Një person që pretendon se është 1 nga 150 punonjësit e Uzinës së Përpunimit të Naftës në Fier që ka 3 muaj pa marrë rrogën, i shkruan ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ai thotë se ka 3 muaj pa marrë rogën dhe së bashku me punëtorët e tjerë kanë frikë të ankohen dhe të protestojnë sepse mund të hiqen nga puna.

MESAZHI I PLOTË:

Edi Rama dhe Besniku i tij prej tre muajve nuk paguajne rrogat puntoreve te UPN ne Fier dhe i trajtojne si skllever!

Punetori dixhital denoncon:

Ramen dhe Besnikun e partise per shfrytezimin si skllever te puntoreve te uzines se perpunimit te naftes ne Fier, te cileve prej tre muajve nuk u japin rrogat. Lexojeni vet mesazhin e tij. sb

"I nderuar Z.Berisha

Po ju dergoj kete mesazh si perfaqesues i zerit te popullit te thjesht e te ndershem qe nuk ka kujt ti ankohet apo ndonjeri te ket vesh per ta degjuar.

Un qe po ju shkruaj jam nje qytetar i thjesht i ketij vendi, gjate gjith jetes kam punuar me ndershmeri.

Un jam nje punonjes i Uzines se Perpunimit te Naftes ne Fier ,ne uzine jemi 150 punonjes qe punojme me tre turne dhe po bejm 3 muaj pa mar rrogen kemi hyr ne muajin e kater. Turp kush e degjon te punosh me tre turne e mos te paguhesh

Menaxheri i uzines quhet Nike dhe dy dit para festave te fund vitit ne si punonjes dolem ne protest per te kerkuar te pakten nje rroge per te festuar dhe ne si te gjith, kur me pas protestes vjen menaxheri e na kercenon te gjitheve.

Nuk dijme kujt ti ankohemi sindikatat smeren me ne , te ngrihemi ne protest kemi frik..

te flasim shkurt uzina esht ne duart e mafjes se botet vijne e ikin nga uzina jone, po se ku vejne keto bote plot kete spo e marim vesh.

Me shum keq ardhje e qajme kohen kur ishit ne pushtet, kur ishit ju qe merte vendimet te pakten e dinim qe sdo vuanim per buken e gojes si tani.

Ju lutem Z.Berisha po mundet ngrijeni ju zerin tuaj e na perfaqesoni ne 150 punonjesit e Uzines se Perpunimit te Naftes ne Fier.

Dhe nese mundeni une te mbetem anonim se direkt heqje nga puna do te kem.

Anonim ju lutem

Dhe ju uroj nje vit te mbar e shendet ne familjen tuaj

Zoti ju bekofte ju dhe Partin Demokratike te Shqiperis"

Modifikuar më Tuesday, 10 Janar 2017 16:57

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al