PD protestë para bashkisë së Durrësit, kërkohet dorëheqja e Dakos

Publikuar tek Politikë
Hënë, 19 December 2016 09:48

Partia Demokratike ka organizuar sot një protestë përpara bashkisë së Durrësit ku ka kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Vangjush Dako.

Deputetët dhe këshilltarët e opozitës në këtë bashki bëjnë fajtor kryebashkiakun Dako për lirimin nga burgu të “të fortit” të Durrësit, Lulzim Berisha.

Ndërkohë, prokuroria ka nisur hetimet për procesin gjyqsor ku u lirua Berisha dhe përfshirjen e bashkisë së qytetit bregdetar.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i ka dërguar disa ditë më parë një kërkesë kryeministrit Edi Rama për shkarkimin e Dakos.

Lexo edhe: Deputeti i PD kërcënon Ramën: Zgjedhje të lira ose zbatohet precedenti maqedonas

Modifikuar më Hënë, 19 December 2016 09:50

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Nga vjen pasuria e madhe e disa gazetarëve në Shqipëri?

Analiza & Komente

Artan Fuga: Nuk ka ngjarje, as lajm nga Mapoja

Nga Artan Fuga:  Unë nuk e kuptoj fort mirë se ku &eum...

Lakrorit iu hapën petët, yndyra po na mbyt të gjithëve…

Nga Anila Basha Nuk mund të mos pranoj se debati i hapur në...

"Kur të nderojnë edhe ata që nuk të duan"

Nga Astrit Patozi: Ka shumë njerëz në Shqipëri, q...

Dossier

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare dhe Muzeut Historik Kombëtar

Nga Karl Gurakuqi Shkëputur nga ditari i tij… Ditar The...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al