Poshtë dritares së godinës kryeministrore të Edi Ramës, opozita vijon të protestojë, e përqëndruar në “çadrat e lirisë” në bulevardin…
Profesori dhe filozofi i njohur Artan Fuga përgëzon gazetarin Blendi Fevziu për faktin që e zhvendosi emisionin e tij në…
Deputetja e rëndësishme në Partinë Demokratike, Majlinda Bregu, pas 10 ditësh kthehet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lajmin e…
Blendi Fevziu ndryshe nga si e do formati në studio, këtë herë e zhvendosi emisionin e tij në çadrën e…
Biznesmeni teksan John Cyrier, njëkohësisht përfaqësues republikan i Teksasit për qytetet Bastrop, Gonzales, Lee, dhe Karnes, i ka dërguar një…
Lulzim Basha deklaroi sërish mbrëmjen e sotme se rruga që ka ndërmarrë është pa kthim pas, derisa të plotësohen kërkesat…
Diskutimi mes gazetarit Blendi Fevziu dhe kreut të PD-së Lulzim Basha është shoqëruar me tensione gjatë gjithë intervistës por duket…
Protesta e opozitës dhe çadra e ngritur në bulevard është një nga temat e emisionit të sotëm “Të paekspozuarit” të…
Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha i pyetur nga Blendi Fevziu ka thënë fjalën e e fundit se kur do të…
Studio e emisionit “Opinion” është zhvendosur në të ashtuquajturën “Çadra e Lirisë” ku po zhvillohet një debat i ashpër mes…
Eshtë miratuar në Kuvend “Projektligji për të drejtat dhe mbrojtjen e fëmijëve”. Me 71 vota mazhoranca parlamentare miratoi projektligjin e…
Kreu i Partisë Libra sfidoi sot në Parlament me një gjëegjëzë deputetin socialist Erion Braçe.
Kryetari i Partisë Balli Kombëtar Demokrat, Artur Roshi, i është bashkuar sot protestës së opozitës përballë Kryeministrisë.
Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se Lulzim Rafuna ka pranuar rolin e këshilltarit në kabinetin e kryeministrit të Shqipërisë për…
Organizatorët e protestës së opozitës kanë organizuar mbrëmjen e sotme një lojë ironike me pyetje për politikanë socialistë të akuzuar…
Pas publikimit në rretet sociale të fotos së djalit të socialistit Pandeli Majko, Gjergji Majko ka reaguar menjëherë deputeti.
Page 1 of 641

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al