Panucci: Kjo skuadër e sotme do jetë baza e ekipit

Publikuar tek: sport, më 23:48 09-10-2017 Panucci: Kjo skuadër e sotme do jetë baza e ekipit

Ka përfunduar sot aventura e kombëtares shqiptare në Kupën e Botës. Kuqezinjtë janë renditur në vendin e tretë të grupit e si rrjedhojë nuk kanë arritur të kualifikohen më tej.

Është Spanja e vendit të parë e kualifikuar direkt ndërsa Italia që arriti të tifojë sot me rezultatin minimal në “Loro Boriçi” hyn në zonën e “Play Off”.

Trajneri italian i kuqezinjve Cristian Panucci, u shpreh në përfundim të ndeshjes se skuadra e sotme do jetë baza e ekipit në eleminatoret e ardhshme.

Shqipërinë e presin përballje të reja në tetorin e vitit të ardhshëm për kompeticionin e Europianit.

“Luajtëm me guxim, bëmë një ndeshje shumë të mirë, patëm 3 raste të pastra, por nuk arritëm.

Skuadra e sotme do të jetë baza e ekipit për eleminatoret e ardhshme.

Duhet të jemi më të këqinj në aspektin e shënimit të golit, pasi ne patëm më shumë raste se Italia, por nuk fituam, nuk duhet të falim para portës.

Buffon priti disa raste që ne patëm, edhe ky është një faktor që ndikoi”, tha Panucci.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundojnë të gjitha ndeshjet, ja si është renditja e 6 skuadrave në grupin e Shqipërisë
Detaji interesant, Ramës ia bënë dhuratë fanellën, Kandreva shënon golin për Italinë »
Article Logic
Execution time: 0.024576187133789
array(1) { ["section"]=> string(55) "panucci-kjo-skuader-e-sotme-do-jete-baza-e-ekipit-95314" }