Mbyllet gjithçka në “Loro Boriçi”, me fat Italia “vjedh” fitoren kundër një Shqipërie që luan bukur

Publikuar tek: sport, më 22:43 09-10-2017 Mbyllet gjithçka në “Loro Boriçi”, me fat Italia “vjedh” fitoren kundër një Shqipërie që luan bukur

Nganjëherë nuk mjafton vetëm loja e mirë për të fituar një ndeshje, pasi edhe fati mund të bëhet një faktor përcaktues. Një gjë e tillë, ka ndodhur mbrëmjen e sotme në përballjen mes Shqipërisë dhe Italisë, ku miqtë përtej Adriatikut arritën të marrin tre pikët.

Kuq e zinjtë e nisën mjaft mirë ndeshjen me dëshirë dhe grintë për të shënuar golin, por pa mundur që të arrijë të mposhtë Bufonin.

Edhe italianët nga ana e tyre patën raste të mira shënimi por pa mundur që t'i konkretizojnë. Në pjesën e dytë Shqipëria vazhdon me të njëtin ritëm duke ushtruar presion, por ato raste që paraqiteshin në zonë, Grezda dhe Sadiku nuk mund dot t’i konkretizojnë.

Në një kundërsulm të rrezikshm dhe një kors nga zona do të ishte Kandreva që përfitoi nga një huti në zonë e mbrojtësve Veseli dhe Mavraj për të shënuar golin e vetëm të takimit që do të sillte dhe fitoren për axurët.

Pas kësaj ndeshje Shqipëria i mbyll këto eleminatore në vendin e tretë me 13 pikë, ndërsa Italia në vendin e dytë me 23 pikë.  

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet e ardhmja e Canës pas lamtumirës ndaj futbollit të luajtur
Përfundojnë të gjitha ndeshjet, ja si është renditja e 6 skuadrave në grupin e Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.010773181915283
array(1) { ["section"]=> string(100) "mbyllet-gjithcka-ne-loro-borici-me-fat-italia-vjedh-fitoren-kunder-nje-shqiperie-qe-luan-bukur-95310" }