Një gazetar ukrainas i cili ka shijuar dy ditë pushimi në plazhin e mrekullueshëm të Borshit ka filmuar gjithçka duke…
Këto foto paraqesin shtëpinë Muze të Avni Rustemit në Libohovë. Si shumë  objekte kulturore edhe këto foto dëshmojnë një pamje…
Personazhi në foto, krah këshilltarit të kryeministrit për urbanistikën, është Marco Petreschi. Petreschi, është arkitekti i cili po bën të mundur…
Gjatë një koncerti në Los Angeles, popstari ekstravangant amerikane Lady Gaga ka rimarrë një ndër të këngët më emblematike të…
Diva skenike, Ermonela Jaho me rastin e festës së fëmijëve ka shkuar në  Qendrën e Kujdesit Ditor për fëmijë dhe…
Creative Mornings Tirana duket sikur jeton në një “univers paralel”, krejt ndryshe nga ai i fushatës elektorale ku është përfshirë…
Kompozitori i njohur David Tukiçi dhe shokët e shoqet e tij të maturës janë ulur sërish pas 40 vjetësh në…
Artan Fuga, kreu i departamentit të Gazetarisë së Tiranës ka shkruar një shkrim të gjatë për Muzeun Etnografik të Krujës.…
Durrësi do të duhet të krenohej me Termat Romake të shekullit të parë të erës sonë, por fotot që serviren…
Policia e Shkodrës ka asgjësuar 561 rrënjë bimësh kanabis sativa pas kontrollit në disa zona të ndryshme në Qarkun e…
Kjo video e festimeve të 1 Qershorit në Vlorë, na kthen pas në kohë, atëhere kur festat dhe mënyra e…
Sopranoja me famë botërore, Inva Mula ka ndarë një mesazh sensibilizues, të cilin e përcjell edhe shfaqja në Teatrin Kombëtar…
Opera “Pagliacci” e Ruggero Leoncavallo do të vshfaqet nesër më datë 31 maj premierë në Teatrin Kombëtar të  Operas dhe…
“Kam arritur pothuaj në fundin e kësaj gare. Pa mbështetjen tuaj rrugëtimi im do ishte shumë i vështirë. Sonte në…
Balerina shqiptare Klaudia Pepa ka mundur të mbërrijë në gjysmëfinalen e “Amici” të Maria De Filippi. Gjysmëfinalja do të nisë sonte…
Ministria e Kulturës ka nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit me Palazzo Spinelli Per L’arte e il Restauro Shqipëri, për mbrojtjen e…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al