Ka nisur pak çaste më parë gjysmëfinalja e parë e festivalit europian të këngës në Kiev të Ukrainës.
Emmanuel Macron është presidenti i ri i Francës, ai fitoi si kandidati i qendrës fitoi bindshëm ndaj rivales Marine Le…
Kryebashkiaku i një fshati italian ofron 2000 € nëse jeni gati për t’u shpërngulur aty, para se fshati të shndërrohet…
Teorive të shumta për fundin e Tokës u shtohet edhe një tjetër, që thotë se jeta në tokën tonë të…
Presidenti Nishani vlerëson në Përmet figura të shquara të artit, muzikës popullore e qytetare, atdhetarë të vyer si dhe mbrojtës…
Realizmi në pikturë aq sa të kalojë fotografinë kërkon punë dhe mjeshtëri të madhe.
…Nuk vij të flas si mik i njerëzisë, por vij si mik dhe adhuronjës i racës shqiptare. Dashuroj Shqipërinë, dashuroj…
Pas një udhëtimi të bukur prej 4 muajsh, “Tirana Art Fest” ka mbërritrur në destinacionin e saj final.
Më në fund vjen edhe në Shqipëri festivali i aventurës, ku për tre ditë rresht të apasionuarit pas sporteve të…
Kinemasë i shtohet një tjetër film shqiptar, i cili pritet të shfaqet në ekranin e madh në 27 prill. “Ëngjëjt…
Presidenti i Dhomës së Tregtisë Shqiptaro-Britanike, Zenel Hoxha u vlerësua të shtunën në Austri me dekoratën e lartë “Kalorës I…
Gjykata ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për 'Velierën', vendim i cili ka ngjallur dhe reagimet e…
Nga Agim Xhafka- Dashnorja... Egla shkon një herë në muaj tek varri i burrit. Zakonisht pasi thyhet mesdita. Se nuk do…
Pas dy ditësh është dita ndërkombëtare e Librit.
 Nga Albert Vataj Studiuesit italian Eucardio Momigliano, me librin “Anna Bolena, mbretëresha e Anglisë”, hedh dritë rreth disa fakteve interesante…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al