Për marrëveshjen PD-PS mbrëmjen e 18 majit, poeti Arben Duka ka shkruar disa vargje. Në rreshtat e tij marrëveshjen Rama-Basha…
Alarm në Lezhë. Zona arkeologjike e Lezhës është kthyer në tualete publike.
Ca kohë më parë më ishte ngjitur një sëmundje shumë e rrezikshme. Sëmundja ishte verem, ishte aq e shpifur sa…
Elektronika është fusha në të cilën shqiptarët duket se kanë më shumë talent dhe ku kanë arritur rezultate në shpikjet…
Shkaku kryesor i kancerit është zbuluar që në vitin 1931, por askush nuk flet për këtë. Shumë pak njerëz në…
Hoteli i parë luksoz shqiptar, ose ndryshe ish-hotel ‘Dajti’, prej vitesh ishte shndërruar në një gërmadhë.
Sulmet kibernetike të së premtes, kanë shtyre ekspertët e teknologjisë të kërkojnë shkaqet dhe që çuan në atë që u…
Rrjeti britanik BBC ka krijuar një dokumentar të ri mbi zhdukjen e dinozaurëve ku ka hedhur dritë mbi shkakun kryesor…
Është vënë në pranga një person, pasi 4 vjet më parë kishte dhunuar dhe më pas e kishte mbyllur në…
Vasil Tole, kompozitori dhe etnomuzikologu i njohur, kujton Gara Garayev, në 50 vjetorin e vdekjes së tij, krijuesin e Rapsodisë…
Edhe pse nuk ka kurrfarë rrezikut që asteroidi ta godas planetin tonë, trupi fluturues do të kalojë shumë afër, është…
Shqipëria mbrëmë konkuroi me Linda Halimin në festivalin evropian të këngës, që po mbahet në Ukrainë. Edhe këtë herë konkurimi…
Në shkretëtirat e kryeqytetit sudanez, Khartoum ekzistojnë disa piramida të cilat mendohet se janë lënë në harresë pasi nuk janë…
Shkrimtari i njohur Ismail Kadare, i ka dalë në mbrojtje ambasadores së Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vllahutin, pas një…
Rruga e Linda Halimit në festivalin europian të këngës "Eurovision" me këngën ‘World’ përfundoi mbrëmë, për të dhe për Shqipërinë.
Greqia është e njohur si një nga vendet me numrin me të lartë të manastireve.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al