Presidenti Bujar Nishani dekori 32 artistë brenda një dite, me titujt “Nderi i Kombit” dhe “Mjeshtër i Madh”.
Aurela Gaçe ka ndezuar atmosferën në sheshin “Skënderbej” mbrëmjen e djeshme.  Me një audiencë prej qindra personash, për rreth 3…
Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar 32 artistë brenda një dite, me titujt “Nderi i Kombit” dhe “Mjeshtër i Madh”.
Aktorja e njohur e kinematografisë shqiptare, Anisa Markarian u vlerësua dy ditë më parë me titullin e lartë “Mjeshtri i…
Truri është shumë më kompleks nga se mendohej, sipas një studimi të publikuar në revistën shkencore “Frontiers in Computational Neuroscience”,…
Aktori i mirënjohur i humorit, Julian Deda, është vlerësuar ditën e sotme nga presidenti Bujar Nishani me një nga titujt…
Në një letër dërguar në vitin 1951 fizikantit të shquar David Bohm, Ajnshtajni diskuton për lidhjen e vendosur nga Bohm…
Tre nga njerëzit më të suksesshëm dhe të pushtetshëm në botë, Bill Gates, Mark Zuckerberg dhe Barack Obama, të tre…
Një rast urgjent është denoncuar këtë mëngjes nga studiuesi i njohur, Auron Tare.
Elona Agolli e bija e shkrimtarit të madh shqiptar Dritëro Agolli ka publikuar për herë të parë letrën paramartesore që…
Rajoni i Ballkanit është cilësuar gjithmonë si një zonë e nxehtë dhe e mbushur me konflikte të ndryshme. Por ky…
“PASDITJA IME” emisioni më i ri në RTSH1-HD nga e hëna në të premte në orën 17:00 me prezantues të…
Ditën e sotme është shembur Manastiri mbi 400-vjeçar i Shën Athanasit në Leshnicën e Poshtme.
Ditën e shtunë më datë 10 qershor në qytetin e Korçës do të festohen Karnavalet.
Kryeministri Edi Rama ishte sot i pranishëm në një bisedë me banorët e bashkisë Ura Vajgurore, ku ka parë nga…
“Dita e liqenit të Shkodres”, festa tradicionale që shënon hapjen e sezonit turistik në Shirokë,  pak metra larg qytetit të…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al