Disa tinguj të çuditëshm dhe ende të pa deshifruar janë rregjistruar nga receptorët e NASA-s. Pasi janë dëgjuar nga shkencëtarët…
Një portal prestigjoz italian ka shpërndarë një reportazh tejet intersant për Shqipërinë.
Nga Anxhela Ruçi për Newsbomb.al Nëse keni menduar ndonjëherë për të shkuar në Tailandën e largët për të shijuar shëtitjen…
Në media e rrjetet sociale kanë vërshuar komentet për një deklaratë të bërë nga shkrimtarja Besa Myftiu e cila një…
Koleksioni i topave të periudhës së Ali Pashës Tepelënës që kanë qenë të ekspozuar në kalanë e Tepelenës, që kur…
E kishim projekt prej vitesh, qëkur shkonim në Londër dhe Cambridge, të vizitonim kështjellën e famshme të Edinburgut, aty ku…
Në emisionin “KAPITAL”, mbrëmjen e djeshme ishte i ftuar ai që njihet dhe konsiderohet si regjisori më i mirë i…
Gazeta prestigjoze “El PAIS” ka shkruar për sopranon e njohur shqiptare, Ermonela Jaho, lidhur me jetën dhe karrierën e saj.
Alda Bardhyli, gazetarja dhe dashamirësja e letërsisë, ka shkrepur një foto që do bënte gjithkënd krenar.
Reportazh nga Ardit Hoxha Është një ditë e zhurmshme dhe plot trafik në Tiranë, tamam qershor. Po nisemi drejt Beratit,…
E pozicionuar në jug të Shqipërisë me  një sipërfaqe prej 775km2, krahina e Skraparit është një ndër më maloret në…
Regjimi komunist u shqua për shumë gjëra të mbrapshta në Shqipëri.
Në Tropojë apo Bajram Curri, thirreni si të doni, por përsëri ato që ky qytet dhe kjo krahinë ka për…
Është një nga ato qytete që me fanatizëm nuk pranon të ndryshojë, Përmeti është një qytet i vogël i shtrirë…
Eda Zari duhet të ketë menduar “parajsën” kur vendosi që biletat për të ndjekur koncertin  Jazz and Wine festival në…
Ditët e fundit në medie e rrjetet sociale është rihapur debati mbi veshjen dhe zhveshjen, mbi lirinë dhe cënimin e…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al