Atmosferës festive dhe aktiviteteve të festave të fundvitit në Tiranë i është shtuar edhe ekspozita me veprat e artit të…
Ajo është një grua e bukur, por shfaqet rrallë në publik...përgjithësisht si shoqëruese e shkrimtarit të madh, me të cilin…
"100 vite teatër dhe kinematografi" në Korçë ka bashkuar aktorë të shumtë në vendin ku janë xhiruar shumë filma.
Lumturia mund të vijë në forma të ndryshme. Miliona njerëz jetojnë mbi tokë, dhe ne nuk do të dëgjojmë kurrë…
Saimir Pirgu, një nga tenorët shqiptarë më të njohur në arenën e artit operistik botëror, ka marrë vlerësimin më të…
Nxënës të shkollave të qytetit kanë sjell për artëdashësit e këtij qyteti krijimet e poetëve më të mirë të gjithë…
Aktorja e madhe Luiza Xhuvani është kthyer më e sigurtë se asnjëherë më parë në teatër pas interpretimit të Hamletit…
Italia prej kohësh është rrënuar nga aktiviteti i mafias, që ka lënë plagë të thella në jetën periferike të shumë…
Nëse do të dalësh në mbrëmje në Tiranë, në lulishten përballë hotel Rogner, do të shohësh disa vepra e punë…
Në fjalimin e mbajtur në meshën e përurimit të Arqipeshkvit të ri të Tiranës e Durrësit, Imzot George Frendos u…
Keto janë pamjet që vijnë nga Pazari i Vjetër i Korçës që iu nënshtrua një transformimi rrënjësor duke u shndërruar…
Jemi në prag festash dhe me gjasë shumë prindër janë duke menduar për dhuratat që do u bëjnë fëmijëve të…
Historiani e studiuesi Artan Lame, ka njoftuar për çeljen e ekspozitës së tij ku do të ekspozohen 50 flamuj të…
Dy ditë më parë në teatrin “Petro Marko” në qytetin e Vlorës,drejtuesit e këtij institucioni kanë hequr nga holli i…
Portreti i humanistes dhe shenjtores shqiptare “Shën Tereza” erdhi në një formë të veçantë si një mozaik me 1.5 milionë…
Elida Cangonji, aktorja e njohur si Zana në filmin “Rrugë të Bardha” ku i fliste Dedës të ngrirë në shtyllë…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al