Këngërari i njohur grek Demis Roussos, është ndarë nga jeta dhe lajmi konfirmohet nga vetë vajza e këngëtarit, Emily. Demis Roussos…
Personaliteti i shquar i muzikës popullore shqiptare, mjeshtëri i klarinetës, Laver Bariu, prej një viti nuk jeton më. Sot është…
Ky është projekti që kanë ndërmarë dy kompanitë e fuqishme Si Google dhe SpaceX. Mësohet se, ato kanë ndërmend të…
Fshati Dardhë në rrethin e Korçës, një fshat malor piktoresk, me histori e kulturë të veçantë,  është i vizitueshëm në…
Vihet re se kompanitë lider të automjeteve tashme u japin përparësi biçikletave, duke prezantuar kështu teknologjinë e fundit
Teatri i Operas dhe Baletit do të zhvillojë sot në orën 19:00 një mbrëmje gala për nder të Artistit të…
Imagjinoni sikur jeni në një party... Një djalë ju ofron diçka për të pirë, duke ju thënë “ Hë pra,…
Një makinë sportive e që ka fituar të gjitha licencat gjermane të testimit rrugor e që lëvizë me ndihmën e…
Eshtë quajtur “Princi i Polifonisë”. Dhe e ka merituar këtë status prej vitesh. Me një postim të tijin Lefter Çipa…
Shkrimtari anglez, romantiku dashamirës i shqiptarëve Xhorxh Gordon Bajron, kujtohet sot në ditën e tij të lindjes. Së paku, një…
Ndërkohë, ministria e Kulturës ka reaguar në lidhje me diskutimet e zhvilluara sot nga Forumi i Trashëgimisë Kulturore për linjën…
Keni frikë të shkoni te dentisti?! Atëherë lumturohuni që jetoni në këtë shekull! Të shkojmë te dentisti nuk është gjithmonë…
Aktori i mirënjohur shqiptar Ndriçim Xhepa, feston 57- vjetorin e lindjes. Ai ka zgjedhur ta kalojë mes miqsh të mirë…
“  The sky above us” është filmi me metrazh të gjatë i xhiruar në Beograd i cili ka në qendër…
Tenori shqiptar Sajmir Pirgu, do të mbajë një koncert të dytë në Londër pas atij të mbajtur në vitin 2004.…
Diplomati Arben Cici vjen për lexuesin si një historian duke analizuar në thellësi, me ndihmën e arkivave të kohës, shqiptare…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al