Alban Tartari, pedagog në Departamentin e Gazetarisë, në Universitetin e Tiranës dhe njëkohësisht drejtuesi i marrëdhënieve me publikun, fushë në…
Mbrëmjen e djeshme në 'Pallatin e Kongreseve', violinisti shqiptar Ogen Cesari mbajti një koncert gjigant, ku me performancën e tij…
Në Berat mësuese Parashqevi Sahatci, një mësuese mjaft e dashur për brezat me rradhë që ka edukuar në qytetin e…
*Nga Albert Vataj (Kujtesë, sot në ditën e vdekjes së Lord Byron) Në "Correspondence de Lord Byron", Paris,1825, fisniku londinez,…
Gjatë inspektimit për përfundimin e rikualifikimit urban të dy blloqeve në zonën e Ali Demit, kryebashkiaku Veliaj u takua dhe…
Autori Nuri Dragoj është i njohur për botimet që ka bërë për shkrimtarin Kasëm Trebeshina. Pas dy veprave të para…
Marko Caka, shqiptari i cili hoqi dorë nga gazetaria për t’iu bashkuar aktorëve të Hollivudit, vjen me një rol në…
Nxënësit e shkollës së mesme “Petro Nini Luarasi”, konkretisht klasa X-L lëndën e arteve, sot e kanë zhvilluar krejt ndryshe…
Shqiptarët, një prej kombeve më të vjetër të botës. Në këtë përfundim ka dalë akademiku i njohur francez Maurice Druon,…
Ndërron jetë komediani i mirënjohur amerikan, Charlie Murphy, në moshën 57-vjeçare.
Parku Rinia ishte mikpritësi i Teatrit Shëtitës të Kukullave të Bashkisë së Tiranës, me dhjetëra fëmijë shijuan shfaqjen e mrekullueshme.
Ndërtimi i muzeut kombëtar Gjon Mili është projekti më i fundit i bashkisë së Korçës i cili pritet të vihet…
Linda Halimi, këngëtarja që do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion i ka habitur të gjithë në Amsterdam.
Ndoshta zyshat e saj të Liceut e parandjenë që Yllka Mujo do të ishte një këngëtare e shkëlqyer, prandaj edhe…
Debati për transmetimin e filmave të regjimit komunist ka sjell reagimin e shkrimtarit të njohur gjirokastrit Ismail Kadare. Në një…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al