Sonte nata e katërt e Festës së Birrës, dj Barzilay që do “tërbojë” korçarët e mbarë shqiptarët

Publikuar tek Kulture & Art
Saturday, 12 August 2017 18:17

Mbrëmë ishte nata e tretë e “Festë së Birrës” në qytetin e Korçës, ku atmosfera ishte spektakolare.

Në skenë interpretuan disa nga këngëtarët më në zë të rrymave të ndryshme muzikore në vend.

Ndërkohë pas performancës së shkëlqyer të një nate më parë, “Festa e Birrës” ringjitet sërish në skenë sonte, për të sjellë ritëm, energji dhe argëtim, me disa nga këngëtarët më të mirë të momentit.

Nata e sotme do të kulmojë me interpretimin e Dj Meital Barzilay nga Izraeli, i cili pritet të ngjitet në skenë pas këngëtarit Eugent Bushpepa.

Programi i Festës së Birrës për natën e katërt, parashikon ngjitjen në skenë të këngëtarëve:

- Gjergj Kachinari

- Devis Xherahu

- Eugent Bushpepa

- Dj Meital Barzilay nga Izraeli

Por pëveç muzikës, në festë nuk do të mungojë edhe lajtmotivi i festës, Birra, që do e kthejë këtë natë për korçarët dhe gjithë shqiptarët në një datë të paharrueshme.

Fotot nga nata e tretë:

20841348_10210644761257236_998686533_o.jpg

20821363_10210644763777299_1168116340_o.jpg

20807036_10210644761617245_30144128_o.jpg

20806684_10210644761217235_434668008_o.jpg

20821192_10210644761497242_469559654_o.jpg

20821290_10210644761657246_2041688412_o.jpg

20839712_10210644763737298_545043714_o.jpg

20839666_10210644761577244_89488384_o.jpg

20813122_10210644761537243_1102645713_o.jpg

Modifikuar më Saturday, 12 August 2017 18:17

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al